top of page

Технології збирання енергії від EnOcean

Те, що ми не бачимо всю енергію навколо нас, не означає, що її насправді немає. Усі ми раніше натискали перемикачі, відчували коливання температури або отримували сонячну засмагу. Ви не повірите, що щось таке природне, як це, генерує достатньо енергії для передачі радіосигналів. Але це так, і саме тут наша інноваційна та екологічна технологія черпає свою енергію. Наші бездротові датчики та перемикачі збирають і зберігають енергію виключно з навколишнього середовища. Чи знаєте ви те відчуття затишку, коли на вас світить сонце на початку літа або коли ви вдихаєте свіже повітря у лісі? Це може стати справжнім зарядом енергії! І це саме те, що живить наші датчики та перемикачі з автономним живленням. Ім не потрібні батарейки або дроти, щоб отримати енергію, вони «збирають» її з повітря. Точніше, вони отримують енергію від руху, світла та перепаду температур. Цей принцип, званий збором енергії, є не лише недорогою альтернативою батареям і проводам, але й, очевидно, набагато більш екологічним.
Ми поєднуємо мініатюрні збирачі енергії та бездротові технології з наднизьким енергоспоживанням, щоб створити сенсорні рішення, які не потребують обслуговування, для використання комерційних будівлях, розумних складах і виробництвах

Використання енергії руху

Чи знаєте ви, що натискання кнопки виділяє достатньо енергії, щоб вимикач увімкнув світло або вимкнув побутову техніку? Збір енергії робить це можливим. Усередині наших безбатарейних комутаційних модулів є крихітний електромеханічний перетворювач енергії, який використовує цей рух для генерування енергії для надсилання радіотелеграми. Такі перемикачі збору енергії зовні не відрізняються від звичайних моделей – ви можете вибрати від простих перемикачів увімк./вимк. або вгору/вниз до поворотних елементів для управління інтенсивністю та кольором світла, опаленням, домашніми розвагами чи системами безпеки.
Більше того, ми не обмежуємося бездротовими комутаторами. Ця технологія так само добре працює з віконними контактними датчиками, які повідомляють, коли вікно відкрито, або навіть з датчиками води.
Перетворювач кінетичної енергії лінічного руху ECO 200 використовується для живлення всіх радіомодулів EnOcean і вбудований в усі вимикачі та промислові датчики IoT та забезпечує передачу радіосигналів з них на промислове обладнання.

Кінетичні перемикачі

Використання енергії сонця

Внутрішні сонячні батареї ECS 300 і ECS 310 призначені для використання з модулями датчиків EnOcean STM. Батареї мають можливість підключення резервного живлення, на той випадок, коли сонце не потрапляє на датчик

Сонячні батареї

Використання теплової енергії

DC/DC перетворювач для збору теплової енергії ультра низької потужності
ECT 310 Perpetuum — це недорогий перетворювач постійного струму з ультранизькою напругою для живлення безбатарейних радіомодулів EnOcean від Thermal Energy. ECT 310 Perpetuum оптимізовано для поєднання з STM 300 або STM 312.

Збирачі теплової енергії

Технології передачі сигналу від EnOcean

Ми створюємо бездротові сенсорні рішення для автоматизації приміщень різного типу і застосовуємо збір енергії для всіх бездротових стандартів, щоб зробити унікальні можливості цієї технології доступними для різноманітних застосувань. Ми використовуємо наше ноу-хау в робочих групах зі стандартизації EnOcean Alliance, Bluetooth SIG і Connectivity Standards Alliance для подальшої оптимізації цих трьох стандартів бездротового зв’язку для застосування з особливо низьким енергоспоживанням і, отже, екологічно безпечними

Радіостандарт EnOcean ISO/IEC 14543-3-10

Він спеціально оптимізований для бездротових рішень з особливо низьким енергоспоживанням, яке покривається збором енергії. Мінімальна довжина відправленої телеграми становить лише одну мілісекунду при швидкості передачі даних 125 кбіт/с. Телеграми повторюються кілька разів протягом 40 мілісекунд. Оскільки вони надсилаються через випадкові проміжки часу, можна уникнути зіткнень кінцевих телеграм, а численні перемикачі та датчики можуть працювати паралельно без проблем. Кожен радіомодуль EnOcean має 32-бітний ідентифікаційний номер, що забезпечує високу надійність передачі даних. Радіус дії сигналу становить до 300 метрів на відкритому просторі та близько 30 метрів у будівлях.
Стандарт використовує смугу частот 868 МГц у Європі. Ці радіохвилі можуть легко проникати через стіни та забезпечувати надійну потужність передачі. При цьому високочастотне випромінювання в 100 разів менше, ніж у класичних дротових рішеннях.
Як промоутер цього стандарту EnOcean Alliance пропонує сумісну екосистему з понад 1500 пристроїв від 400 учасників на основі відкритого бездротового стандарту EnOcean. Взаємодіюча бездротова технологія EnOcean дозволяє швидко та просто встановлювати найсучасніші датчики, перемикачі та інші пристрої, які живляться від збору енергії. Покращена безпека даних завдяки змінному коду та шифруванню 128 AES.

EnOcean radio

Bluetooth

Підтримуваний міжнародний радіостандарт Bluetooth використовує частотний діапазон 2,4 ГГц і в основному використовується для аудіозв’язку між смартфонами, планшетами та додатковими пристроями, такими як гучномовці, навушники та комплекти гучного зв’язку. Енергооптимізована версія Bluetooth Low Energy (BLE) була розроблена з урахуванням передачі невеликих пакетів даних між датчиками та смартфонами.
BLE ідеально підходить для управління інтелектуальним освітленням. Завдяки унікальному поєднанню зв’язку з низьким енергоспоживанням із підтримкою смартфонів у масштабах усієї області, він є цікавою альтернативою іншим протоколам зв’язку, таким як Zigbee та Wi-Fi, і може поєднуватися з іншими технологіями для створення ще більш інтелектуальних рішень освітлення.
Мінімальна довжина переданої телеграми становить менше 100 мілісекунд при швидкості передачі даних до 2 Мбіт/с, пакети даних варіюються від 10 байт до 255 байт. Діапазон радіозв’язку становить до 50 метрів на відкритому просторі, у приміщенні – зазвичай від 10 до 15 метрів.

Bluetooth

Zigbee

Zigbee — це універсальний, енергоефективний бездротовий протокол домашньої мережі, розроблений для розумних будівель, рішень для розумного дому, вбудованих пристроїв та Інтернету речей (IoT). Він призначений для передачі невеликих обсягів даних з мінімальним енергоспоживанням і використовується кількома великими виробниками. Як і радіопротоколи EnOcean і BLE, Zigbee добре підходить для побудови індивідуальних систем домашньої автоматизації та сенсорних мереж.
У приміщенні радіус дії сигналу становить від 10 до 20 метрів, залежно від потужності та структури середовища. Як і Bluetooth, Zigbee в основному використовує діапазон частот 2,4 ГГц у Європі.
Передача даних відбувається зі швидкістю 250 кбіт/с, пакети даних 127 байт. Важливим критерієм є те, що час затримки для одного шляху передачі є надзвичайно коротким. У деяких випадках це навіть не помітно для критичних за часом пристроїв, таких як комутатори. Ще одна перевага полягає в тому, що Zigbee сумісний з mesh.

Zigbee

ТОВ "СОТАСС" - партнер з рішень компанії EnOcean в Україні.
SOTASS – solutions partner of EnOcean  in Ukraine.

bottom of page