top of page

SmartServer IoT

SmartServer IoT — це рішення від світового лідера у виробництві відкритих промислових платформ і інтегральних схем, компанії EnOcean, модульний сервер з відкритим інтерфейсом, що підтримує більшість існуючих протоколів для підключення промислових сенсорів, контролерів та IoT пристроїв з подальшою обробкою їх сигналів і побудови ефективної системи моніторингу та управління всім промисловим обладнанням магазинів, шопінг-молів, бізнес-центрів, складів та виробництв.
Впровадження даного рішення дозволяє суттєво спростити існуючі бізнес-процеси та скоротити видатки на експлуатацію технічної інфраструктури бізнесів. SmartServer IoT можна використовувати як окремий сервер або інтегрувати його з вже існуючими системами класу BMS, CMS та SCADA доповнивши їх сучасними елементами віддаленого моніторингу і контролю, тому що він містить бібліотеки для легкого створення драйверів і додатків та розширення можливостей будь-якої промислової мережі.
SmartServer IoT надає нові можливості для автоматизації та управління для вже існуючих мереж завдяки підтримці API Dialog IoT Access Protocol™ (IAP) який пропонує відкриті інтерфейси
через стандартні протоколи IoT MQTT і REST. Використовуючи API  розробники можуть створювати локальні або віддалені програми та веб-сторінки, які надають доступ до моніторингу і контролю сигналів датчиків і пристроїв IoT, спільних сервісів SmartServer IoT, таких як
планування, моніторинг, ведення журналів і управління відхиленням від налаштованих алгоритмів.

Для підключення сенсорів або систем класу BMS, CMS та SCADA до серверу використовуються комунікатори SmartServer IoT та модулі розширення інтерфейсів та підключення різних типів аналогових та цифрових сигналів.

Комунікатор SmartServer IoT включає:

API на основі IAP (протокол доступу до пристроїв IoT)

REST API – ідеально підходить для розробки віддалених веб-сторінок та інформаційних панелей

MQTT API – ідеально підходить для локальних і віддалених додатків IoT

Вбудовані програми та служби управління, такі як виявлення, планування, реєстрація даних і управління аномаліями

ОС Linux з підтримкою стандартних засобів розробки 

Додаток центральної системи управління (CMS) із зручним веб-інтерфейсом та віджетами

 • Вбудовані інтерфейси для популярних протоколів промислового Інтернету речей (LON, BACnet і Modbus);

 • Відкриту структуру драйверів для користувацьких інтерфейсів до власних мереж IoT

 • Інтерфейси для підключення модулів розширення U60 (USB to LON FT or TP-1250), U70 (USB to LON PL-20) та модулів IOX для додавання цифрових входів/виходів та аналогових інтерфейсів, включаючи Modbus RTU

SmartServer IoT

Типова схема реалізації системи моніторингу та управління

Може інтегруватись з наявною системою управління або зі спеціальним рішенням CMS від Dialog Semiconductor у разі її відсутності

 • Підтримує всі відомі протоколи для підключення промислового обладнання та сенсорів

 • Надає сучасні інтерфейси для підключення пристроїв IoT

 • Містить відкриті бібліотеки для створення драйверів для підключення нестандартних технологічних пристроїв

 • Створює канали передачі даних за межі інфраструктури для реалізації хмарної автоматизованої системи управління і моніторингу

SmartServer IoT

Підтримка LoRaWAN™ і LoRa®

SmartServer IoT підтримує протокол зв'язку LoRaWAN™ та бездротову модуляцію LoRa®, що дозволяє суттєво скоротити бюджет на впровадження систем моніторингу та управління невеликих об'єктів, інфраструктура яких складається переважно з IoT пристроїв. Вперше можна легко інтегрувати рішення LoRaWAN з системами класу BMS, CMS та SCADA, що дозволяє автоматизувати отримання всіх доступних даних з розумних пристроїв та створює додаткові елементи управління, сервіси AI та хмарної аналітики. Результатом такої інтеграції стає суттєве зменшення витрат на експлуатацію сучасних розумних будівель, тому що єдиний шлюз або базова станція може збирати дані одразу з декількох локацій.

Багато існуючих розгорнутих бездротових мереж використовують архітектуру MESH. Всередині такої архітектури окремі кінцеві вузли пересилають інформацію інших вузлів для того щоб збільшити дальність зв'язку та розширити покриття такої мережі. Але підвищення цих параметрів і додає складності при передачі даних, тому що зменшується пропускна ємність самої мережі та суттєво  збільшуються споживання електроенергії сенсорами та мобільними пристроями, тому що вузли таких мереж пересилають інформацію від інших вузлів, що зовсім неактуальна для них. Архітектура зірки LoRa® RF дозволяє досягти якісної передачі даних на великі відстані.

SmartServer IoT

Типова схема побудови мережевої інфраструктури

Підключення віддалених IoT пристроїв за допомогою LoRaWAN™ і LoRa®

У мережі LoRaWAN™ вузли не пов’язані з певним шлюзом  а дані, передані вузлом, зазвичай приймаються кількома шлюзами. Кожен шлюз переадресує отриманий пакет із кінцевого вузла до хмарного на сервер через певну мережу (стільниковий зв'язок, Ethernet, супутник або Wi-Fi). Дані передаються на мережевий сервер, який буде фільтрувати надлишкові отримані пакети, виконувати перевірки безпеки, планувати підтвердження через оптимальний шлюз.

LoRaWan

Центральна система управління(BMS, CMS, SCADA)

Забезпечує можливість відстеження та контролю всіх елементів інфраструктури та пристроїв IoT з подальшим аналізом отриманої інформації. Підтримує низку вбудованих віджетів для швидкого налаштування алгоритмів дії на відповідні аномалії та тривоги, створення веб-сторінок(типів пристроїв, властивостей елементів, управління пристроями, перегляду даних з пристроїв, з’єднань, календарів, сповіщень, налаштувань, послідовності дій, тривог, звітів). Підтримує налаштовані інформаційні панелі, керує обліковими записами користувачів, рівнями доступу і паролями. Забезпечує переключення режиму управління LON. Підтримує як DHCP, так і статичний IP.  Забезпечує збір/створення інтерфейсів пристроїв LON (DMM), Modbus, BACnet. Реалізує планування об’єктів (визначення користувачів, контекстів (план поверху), типів пристроїв і точок даних, визначення з'єднань точки даних, налаштування розкладів, будильників сповіщення, налаштування HMI/SCADA, веб-сторінок, створення послідовності операцій).

Правила ліцензування:

 • Кількість пристроїв інфраструктури (10, 50, 200, 1000)

 • Кількість пристроїв, які будуть управлятись сервером(немає обмежень на кількість точок даних на пристрій)

 • Ліцензія на кількість пристроїв не потрібна якщо комунікатор використовується як маршрутизатор LON, BACnet або як віддалений мережевий інтерфейс LON (RNI)

 • Ліцензія на технічне обслуговування (1 чи 3 роки)

BMS, CMS

ТОВ "СОТАСС" - партнер з рішень компанії EnOcean в Україні.
SOTASS – solutions partner of EnOcean  in Ukraine.

bottom of page